Co nowego u nasNasza ofertaZapraszamy do sklepuProjekt UEDane kontaktowe

OŚRODEK JEŹDZIECKI - W REALIZACJI

PROJEKT UE - PRZETARGI

      W malowniczej miejscowości Nowy Gierałtów przy granicy czeskiej (ok 100m) planujemy stworzyć ośrodek jeździecki połączony z domem z pokojami do wynajęcia zajmujący się rekreacją i turystyką konną. Teren ośrodka to ok 3,5 ha z pięknymi widokami, gdzie część jest przewidziana na pastwisko dla koni. W parterowym domu z poddaszem użytkowym do Państwa dyspozycji przewidujemy 5 pokoi 2-3 osobowych z łazienkami , TV i internetem, w tym 2 pokoje dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Możliwość rezerwacji miejsc on-line. Na życzenie klienta nasza gospodyni przygotowywać będzie posiłki: śniadania i obiadokolacje, a także imprezy okolicznościowe ( Wigilia, Sylwester itp.) w sali kominkowej.(148 m2)
      Do dyspozycji gości jest także sala rekreacyjna ze stołem bilardowym o pow.58.3m2 Wykorzystamy także odnawialne źródła energii w postaci kolektorów słonecznych.


[Rozmiar: 49254 bajtów]

    W planach mamy wybudowanie stajni na 11 koni, w której część boksów będzie zajmować naszych 6 koni wierzchowo-zaprzęgowych , 4 boksy dla prywatnych właścicieli , 1 boks przewidujemy na izolatkę i boks porodowy. Udostępniamy także myjkę dla koni i siodlarnię. Dodatkowo łazienka w stajni będzie dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych Chcąc zapewnić całoroczny dostęp do nauki jazdy konnej udostępnimy Państwu krytą ujeżdżalnię (20x42m).


    Do państwa dyspozycji będzie instruktorka rekreacji konnej, która dodatkowo w 2008 r ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu „Naukowe Podstawy Treningu Koni”. W czasie pobytu w naszym ośrodku można także skorzystać z oferowanych przez lokalne uzdrowiska zabiegów leczniczych, w okresie zimowym ponadto z wyciągów i kompleksów narciarskich "Czarna Góra", "Stacja Kamienica", Bielice oraz visa-vis wyciąg Nowy Gierałtów. Do innych atrakcji należy nauka wspinaczki, przejażdżki samochodami terenowymi, trasy rowerowe, zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej, Podziemna Trasa Turystyczna Kopalni Uranu, Kopalna Złota, Skalne Miasto.[Rozmiar: 49254 bajtów]
    W ofercie jeździeckiej proponujemy:

    - naukę jazdy konnej dla średnio zaawansowanych
    - wyjazdy w teren
    - naukę jazdy konnej dla początkujących na lonży
    - rajdy konne po Masywie Śnieżnika, Górach Bialski i Złotych
    - przejażdżki bryczką i saniami
    - oprowadzanie dzieci
    - pensjonat dla koni (4 boksy o pow. 12m2 )- opieka stajennego

      Aktywna turystyka - organizujemy wycieczki dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych z sudeckim przewodnikiem PTTK. W ofercie m.in. zwiedzanie Lądka Zdroju, Kłodzka, wycieczki po Ziemi Kłodzkiej i w góry. Terminy i cena do uzgodnienia.